Diskuze

Ptejte se, komentujte, diskutujte.

22 comments on “Diskuze”

 1. by Yeti on

  Nešlo by prosím s ohledem na nás dříve narozené zobrazovat aspoň důležité texty čitelněji než fontem velikosti ‚‚Brno je proslavené elektronovými mikroskopy – pořiďte si taky jeden!‘‘ a barvou ‚‚věci, které běžně považujeme za bílé, jsou většinou tmavší‘‘?

  Updaty z Farcebooku klidně vem čert, ale info v seznamu týmů nebo že tento příspěvek přestanu vidět, když při psaní kliknu mimo textové okénko, to už je horší…

  Díky.

  Reply
 2. by Ondra Suchánek on

  A ještě možná jeden dotaz na orgy: vzhledem k tomu, že jde o první ročník, si neumím zařadit “lehkou” obtížnost hry, nedokážete se k nějaké existující hře přirovnat z hlediska obtížnosti šifer? 🙂 (vím že je to těžké odhadnout, uvítám jakoukoli bližší specifikaci, pokud se mě někdo neujme, tak zvažuji jít si to zkusit sólo.. 😀 )

  Reply
   • by Ondra Suchánek on

    ok, o té možnosti jsem právě četl v pravidlech, jen se trochu bojím, že Vám (orgům) zbytečně zkomplikuju život, protože sám budu pravděpodobně dost pomalý.. ještě to promyslím, ale láká mě to 🙂 každopádně díky za odpověď 🙂

 3. by on

  Ahoj, předpokládám, že hra začíná v devět, jak psaly poslední informace, a ne v jednu ráno, jak se nám snaží vnutit odpočet na stránkách? 🙂

  Tíman

  Reply
 4. by Tíman on

  Ahoj,

  předpokládám, že hra začíná v devět, jak psaly poslední informace, a ne v jednu ráno, jak se nám snaží vnutit odpočet na stránkách? 🙂 (a odpočet teď někam zmizel, stejně jako moje předchozí zpráva?)

  Reply
 5. by Daniela Vasasová on

  Ahoj,

  nefunguje mi odkaz na ten systém, co jste posílali v instrukcích, určitě je tam udaný správně?

  Daniela

  Reply
 6. by on

  Počasí je výborné — budeme muset intensivně luštit, abychom se zahřáli, a snít o teplých ponožkách…

  Měl bych ještě jednu připomínku k webu. Ať hledám, jak hledám, nemůžu najít link na stránku týmu. Dá se na ni AFAIK dostat (a) odhlášením a přihlášením (b) prolezením historie v browseru a identifikací pravděpodobného URL.

  (Yeti)

  Reply
 7. by Kuba K. on

  Ahoj,

  díky orgům za prima hru! Přišla nám teda o dost těžší než Palapeli, takže jsme hrou postupovali pomalu, ale aspoň jsme si zaluštili, a šifry se nám dost líbily.

  Taky chválím rychlé zveřejnění řešení šifer! Jenom startovní tu není; prozradí nám někdo, co byla procházka vzhůru nohama a jak se luštila ta kravička? Kočka leze dírou, Šifra mistra Leonarda a kniha nám došly vcelku rychle a princip čtení tajenky je snad taky jasný, ale s dvěma chybějícími indiciemi se to bohužel dohaluzit nepovedlo.

  Ještě jednou díky, doufáme, že bude i další ročník!

  Reply
  • by Věšák on

   V kravičce stačilo pojmenovat všechny nekravičky (vlak, auto, atd.) a vzít vždy první písmenko…
   Procházka hlavou dolů žádný smysl neměla, prostě se vzalo to slovo.

   Reply
 8. by on

  Díky moc za hru, konečně jsme si i my vyzkoušeli, jaké to je mrznout při luštění ve sněhu 🙂 Postavili jsme (teda hlavně Tinka) i pěkného sněhuláka a od pětky dál začali rozmrzat, takže rozhodně spokojenost a těšíme se příští rok zas.

  Tíman

  Reply
 9. by on

  Taky chci orgům moc poděkovat za skvěle připravenou hru! Moc se tu nebudu rozepisovat, to jsem udělal už v reportáži:
  https://docs.google.com/document/d/1VVUItaWTm3mEBfXIgU6GpESD0lPrvhd-F-pQusKhXwo/edit?usp=sharing

  Jen bych ještě poprosil orgy, jak už jsem říkal v cíli, o drobnou změnu výsledků:
  1) Na desítce jsem zadal příchod asi o 30 minut později. Tak abychom neměli tak rekordní čas řešení, tak to kdyžtak posuňte. 🙂
  2) Spolu s NaPalmem jsme vyřešili dvanáctku, ale cílové heslo ne. Tím se nám ale ta dvanáctka nezapočítala. Tak to prosím ještě doplňte.

  Ještě jednou dík za hru!
  Za Kočku s errorem
  Věšák

  Reply
  • by Tíman on

   Jo, toho jsem si všiml už na hře, že čistě z dat zadaných do systému je nerozlišitelné, jestli tým skončil na poslední šifře nebo na cílovém heslu. A pokud by tým bral totálku na poslední šifře a pak skončil na cílovém hesle, tak to by asi taky udělalo guláš.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *